KONST / Litografier / Färgserigrafi 13862123
nr 1386 2123
Carl Johan De Geer
(f. 1938), Sverige
Färgserigrafi, "Råttas barndom". Signerad, numrerad 45/50, daterad 1968. Signerad och med dedikation. "Råttas barndom var händelselös och hans uppfostran gav ingen kunskap om livet utanför det trygga råttboet. ". Motivet: ca 56x42 cm, yttermått inklusive ram: 80x60 cm
Utrop:
5.000 kr
Såld:
10.500 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:11:20
4.000 kr
4.600 kr
4.600 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
4.800 kr
5.000 kr
6.000 kr
6
5.600 kr
5.800 kr (Budbetjänt)
6
6.000 kr
6.000 kr (Budbetjänt)
6
7.400 kr
6
7.000 kr
7.000 kr
6
7.200 kr (Budbetjänt)
8.000 kr
6
8.400 kr
8.600 kr (Budbetjänt)
6
8.800 kr
9.000 kr (Budbetjänt)
6
10.000 kr
22 mar
Carl Johan De Geer
Läs mer om Carl Johan De Geer